ListelerSeyahat

Türkiye’deki En Ucuz Tatil Yerleri

Türkiye’deki en ucuz tatil yerleri seyahatlerini yurtiçinde gerçekleştirmek isteyen tatilcilere ekonomik çözümler sunmaktadır.

Kısa bir süreliğine de olsa farklı bir bölgede tatil yapmak yılın stres ve yorgunluğunu atarak özellikle ruhen arınmayı sağlasa da maalesef ki iyi bir tatil yapmak, birçok insan için maliyetli bir süreçtir. Ancak Türkiye’de ki en ucuz tatil yerleri tercih edilerek, daha az harcamalarla doyasıya bir tatil yapabilirsiniz.

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde lüks tatil yerlerinin kalitesini aratmayacak, birçok tatil merkezi bulunuyor. Ucuz tatil yerlerini sadece konaklama ve diğer seçenekler için değil, bir bütün olarak düşünmek gerekiyor. Tatil yapacağınız yerde ucuz konaklama fırsatına sahip olsanız bile, bölgede tatil boyunca ihtiyaç duyabileceğiniz şeyler için harcamanız çok daha yüksek olabilir.

Yurtiçi En Ucuz Tatil Yerleri

Özellikle yaz tatillerinde antik kentleri, doğal güzellikleri ve muhteşem denizi ile Antalya ve Bodrum gibi tatil merkezleri tercih edilir olsa da bu yerlere alternatif olarak değerlendirebileceğiniz, birçok farklı rota bulunuyor. Kimi tatilciler tarafından keşfedilen bu yerler, kimileri için ise yeni bir keşif noktası özelliği taşıyor.

Erdemli

Türkiye’deki en ucuz tatil yerleri dosyamızı Akdeniz’den bir rotayla açıyoruz. Yaz aylarında Akdeniz’in sıcağını hissetmek ve serin sularında serinlemek için, Antalya tek seçeneğiniz değil. Antalya’nın dünyaca popüler olması nedeniyle yaz sezonunda aklınıza gelebilecek her şeyin, adeta ateş pahası olduğunu söylemek hiçte abartı olmayacaktır.

Mersin’in Erdemli ilçesi, Akdeniz’in serin sularına kendinizi bırakmak için tercih edebileceğiniz harika bir alternatif sunuyor. Konaklama ve yeme içme imkânlarının birçok bölgeye göre oldukça uygun olduğu Erdemli, size harika bir tatil deneyimi yaşatacak farklı güzelliklere sahip bir yerdir.

Datça

Hem Muğla olsun hem de ucuz olsun diyorsanız şimdiden uyaralım yine de belli bir bütçeyi gözden çıkarmanız gerekiyor. Muğla’da tatil yapmaktan vazgeçmek istemeyenlere, Bodrum gibi aşırı popüler olmayan ancak mavi bayrak ödüllü plajları ve bütün doğal güzellikleri ile tavsiye edilebilecek yerlerden biri de Datça’dır.

Yunanistan adalarından düzenlenen günlük turlar ile yabancı turistlerin de gözde tatil mekânlarından biri olan Datça, alternatiflerine göre Türkiye’deki en ucuz tatil yerleri arasında yer alıyor. Tıpkı Bodrum ve Çeşme gibi birçok tarihi dokuya da ev sahipliği yapan Datça’yı, alternatifleriniz arasında değerlendirebilirsiniz.

Akçay Türkiye’deki En Ucuz Tatil Yerleri Arasından

Yurtiçindeki en ucuz tatil yerlerinden biri de Akçay. Yeme, içme ve konaklama seçenekleri ile uygun maliyetlerle tatil yapmak isteyenler için farklı bir destinasyon olan Akçay, Kaz Dağları’nın muhteşem görüntüsü ile dolu dolu bir tatil seçeneği sunuyor.

Termal su kaynaklarının da fazlaca bulunduğu bölgede, farklı rahatsızlıklara iyi gelen şifalı sularıyla birçok kaplıca yer alır. Denize girmek için oldukça iyi bir seçenek olan Altınkum plajına da sahip Akçay, huzurlu bir tatil yapmak isteyenlerin tercihleri arasında yer alıyor.

Bölgede tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez yerlerinden biri olan Çamlıbel Kasabası, yöreye uygun doğal ürünleri bulabileceğiniz ve farklı lezzetler tadabileceğiniz ayrı bir merkezdir.

Türkiye’nin En Ucuz Tatil Yerleri Arasında Yer Alan Güzelçamlı

Kuşadası’nın yakınında bulunan Güzelçamlı, düşük bütçelerle daha iyi bir tatil yapmak isteyenlerin vazgeçilmez seçenekleri arasında yer alıyor. Burada bulunan ve milli park statüsünde olan Dilek Yarımadası da yerli ve yabancı turistlerin tatillerine ayrı bir renk katıyor.

Güzelçamlı sınırlarında bulunan birbirinden güzel doğa harikası yerler, mağaralar ve tarihi yapılar denizin keyfini çıkarırken, doğa ve kültürel bir tarih yapmanıza da imkân tanıyor.

Avşa Adası

İstanbul veya çevresinde yaşıyorsanız, farklı doğa güzelliklerini görmek ve denizin keyfini çıkarmak için çok uzaklara gitmenize gerek yok. Avşa Adası ucuz olmasının yanı sıra İstanbul’a yakınlığı nedeniyle de iyi bir destinasyon olarak karşımıza çıkıyor.

Birbirinden temiz sahilleri ve özellikle dalış için elverişli harika koyları ile iyi bir tatil seçeneği sunan Avşa Adası, birçok eğlence mekânına da ev sahipliği yaparak deniz turizminin yanında eğlence turizmi için de tercih edilen bir yerdir.

Sığacık

Türkiye’deki en ucuz tatil yerleri dosyamıza Ege’den bir rotayla devam ediyoruz. İzmir Sığacık Urla, Alaçatı ve Çeşme gibi popüler ancak pahalı tatil yerlerine göre en iyi alternatif sayılabilir. Farklı güzellikleri ziyaretçilerine bir arada sunan Sığacık, uygun fiyatlarla konaklama ve yeme içme imkânlarını bulabileceğiniz keşif noktalarından biridir.

Özellikle sakin bir tatil yöresi olması nedeniyle huzur içinde tatil yapmak isteyenlerin tercihi olan Sığacık, yöresel mimariye sahip evleri ve Arnavut kaldırımlı sokakları ile tatil için harika bir ambiyans sunuyor.

Amasra

Muhteşem bir Karadeniz tatili için tercih edebileceğiniz yerlerden biri olan Amasra, az sayıda plaja sahip olsa da ziyaretçilerine yetecek kapasiteye sahiptir. Zengin yemek çeşitlerini oldukça iyi fiyatlarla bulabileceğiniz tatil yöresinde, Karadeniz’in yeşil cömertliğini rahatlıkla hissedebilir ve denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Akyaka

Muğla denilince akla ilk gelen yerlerden biri Bodrum olsa da aslında Akyaka’da Bodrum’un güzelliklerine eşdeğer doğal güzellikler sunuyor. Bodrum, gece kulüplerinin fazla olması nedeniyle daha popülerdir. Ancak Akyaka denizin keyfini çıkarırken farklı güzellikleri de keşfetmek için, en ideal yerler arasındadır.

Gökçeada

Gökçeada; tarihi ve doğal güzellikleri, berrak sahilleri ve yöresel kültürü ile Türkiye’deki en ucuz tatil yerleri arasında bulunuyor. Kendine has yöresel mimariye sahip bölge, Türkiye’nin en büyük adası konumunda olup ucuz ancak doyasıya bir tatil arayanlar için yerinde bir tercih olacaktır.

Bu içeriğe bir tepki nedir?

Benzer Yazılar

1 / 8

Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir