Seyahat

Otellerde Bedava Konaklamak İçin 5 Yöntem

Otellerde bedava konaklamak ücret ödemeden lüks bir tatil yapmak isteyen herkesin hayalidir. Elbette ki büyük giderlerle kurulan ve yönetilen tesislerde para ödemeden konaklama yapmak kolay değildir ama imkânsız olduğu da söylenemez.

Otellerde Ücretsiz Kalmanın Yolları

Seyahat planlaması yaparken en büyük gider kalemlerinden biri elbette ki konaklama olmaktadır. Otellerin fiyatları birçok kişinin tatil bütçesini zorlayabilir. Bu durum ya ucuz seçeneklere yönelmenize ya da herhangi bir ücret ödemeden konaklayabileceğiniz alternatifler aramanıza neden olur.

Kolay olmasa da bazı tesislerde ücretsiz kalma fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu konuda işinize yarayacağına inandığımız 5 yöntemi sizinle paylaşmak istiyor.

Yarışmalara Katılmak

Otellerde bedava konaklamak sosyal medyada düzenlenen yarışmalara katılarak mümkün olabilir. Bazı tesisler sosyal medya üzerinden yarışmalar düzenlerler ve kazananlara bedava konaklama imkanı sunarlar. Bu yarışmaları takip ederek otellerde ücretsiz kalma fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

Otel Puanları

Zincir oteller daha önce yaptırdığınız rezervasyonlar üzerinden belirli puanlar verirler. Elbette ki bu puanları toplayabilmek için tesislerin programlarına üye olmanız gerekir. Ücretsiz konaklama bu programların sunduğu avantajlardan sadece biridir. Bununla birlikte ücretsiz upgrade, bedava transfer gibi çeşitli avantajlar da sunarlar.

Çalışma Karşılığı Kalmak

Barista, barmen, DJ gibi tesislerde belirli saatlerde çalışabilecek meziyetlere sahipseniz herhangi bir ücret ödemeden otelde kalma şansı yakalayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken CV’nizle birlikte konaklamayı düşündüğünüz tesislere başvurmak ya da yüz yüze görüşmeler gerçekleştirmektir.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Evcil hayvanlara bakma kabiliyetiniz varsa bu size seyahatlerinizde bir fırsat doğurabilir. Bu konuda bilgili ve deneyimliyseniz otellerle iletişime geçerek bakıcılık karşılığında otelde ücretsiz kalmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Tesislerden bazıları bu teklifinize sıcak bakabilir ve size bir fırsat sunabilir.

Otellerde Bedava Konaklamak İçin Çalışmak

Birçok otel, belirli pozisyonlarda çalışanlarınaa bedava konaklama imkanı sunar. Bu pozisyonlardan bazıları, aşçı, temizlik görevlisi veya resepsiyonist olabilir. Eğer otelde çalışmayı düşünüyorsanız, iş başvurularını takip etmeniz de fayda vardır.

Bedava konaklama imkanları için siz de yaratıcılığınızı kullanarak yeni yöntemler bulabilirsiniz. Elbette ki daha önceki deneyimleriniz ve bilgi birikiminiz size bu konuda büyük öncelikle sağlayacaktır.

Bu içeriğe bir tepki nedir?

Benzer Yazılar

1 / 3

Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir