Eğlence

Emoji Kalplerin Anlamları (sarı, mavi, yeşil, pembe, mor, kırık)

Emoji kalpler birçoğumuz tarafından kullanılsa da anlamları hakkında bilgi sahibi olunduğunu söylemek zor. Her kalbin sarı, mavi, yeşil, pembe ve mor gibi renklerine göre farklı bir anlamı olduğunu biliyor muydunuz?

Emoji Kalp Anlamı

Sosyal medyada, WhatsApp vb. iletişim platformlarında emojiler oldukça önemli bir yer kaplıyor. Bir yazışma esnasında sadece emoji göndererek bile meramını anlatabilmek/söylemek isteneni söyleyebilmek mümkündür. Modern dünyanın iletişiminde böylesine önemli rolü bulunan emojilerin taşıdıkları anlamları biliyor olmakta gerekiyor. Örneğin en sık kullanılan emojilerden birisi olan kalp emoji sadece “sevgi” gibi sınırlı bir anlam ifade etmez. Her renkteki emoji kalplerin anlamları birbirinden farklıdır. Bu anlamları bilmek, olası yanlış anlamaların önüne geçebilmek, tam olarak anlatılmak isteneni belirtebilmek açısından çok önemlidir.

Emoji Kalplerin Renkleri Nelerdir?

Dijital mecralarda kullanılan kalp emojisi için farklı renklendirmeler bulunuyor. Günümüzde WhatsApp başta olmak üzere tüm iletişim uygulamalarında farklı renklerde emoji kalp seçenekleri bulunur. Renklerine göre taşıdıkları anlamlarda birbirinden farklıdır. Günümüzde anlık online yazışmalarda kullanılan emoji kalplerin anlamları renkleri üzerinden çıkartılır. Buna göre en sık kullanılan emoji kalplerin renk ve biçimleri;

  • Sarı emoji kalp
  • Mavi emoji kalp,
  • Yeşil emoji kalp,
  • Pembe emoji kalp,
  • Mor emoji kalp,
  • Kırık emoji kalp,

Şeklindedir.

emoji kalplerin anlamları
Renklere Göre Emoji Kalp Anlamları

Emoji Kalplerin Renklerine Göre Anlamları Nelerdir?

Instagram, Facebook veya diğer sosyal medya platformları ya da WhatsApp’ta bir kalp emojisi kullanılacağında, hangi renkte olacağını belirlerken, dikkatli hareket etmek gerekiyor. Çünkü rengine göre kalp emojisinin taşıdığı anlam, söylenmek istenenden çok farklı olabilir. Emoji kalplerin anlamları renk bazında düşünülmelidir. Buna göre emoji kalpte en sık kullanılan mavi, yeşil, sarı, pembe ve mor renklerinin anlamlarını bilmek gerekiyor.

Sarı Emoji Kalp Ne Demek?

Sarı kalp emojisi, çok sıkı arkadaşlar arasında kullanıma uygundur. Daha çok arkadaşlığından memnuniyet duyulan kişiyi takdir etme ve sık sık onun düşünüldüğünü ifade etmeye yardımcı olur. Daha genel ifadesiyle aslında sarı kalp, “altın kalpli” tabirini anımsatmasıyla online dünyada sıkı arkadaşlıkların favori emojileri arasında yer alıyor.

Mavi Emoji Kalp Ne Demek?

Mavi renk nerede kullanılırsa kullanılsın güveni simgeler. Dolayısıyla mavi emoji kalp kullanmak, karşı tarafa duyulan güveninin çok yüksek olduğunu gösterir. Bir arkadaşı, sevgiliyi veya dostu motive etmek, onurlandırmak maksadıyla kullanılır.

Yeşil Emoji Kalp Ne Demek?

Kıskançlığın renk skalasındaki en kuvvetli simgesi yeşildir. Yeşil kalp emojisi kullanmak bir kişiye karşı duyulan kıskançlığı betimler. Bununla birlikte yeşil emoji kalp kullanılması karşı tarafa yönelik sahiplenme duygusunu temsil eder.

Pembe Kalp Ne Demek?

Pembe kalp emojisi genellikle bayanlar arasında arkadaşlığın simgesi olarak kullanılır. Bununla birlikte pembe kalp emojisi türü olan iki pembe kalp emojisi ise havada aşk kokularının olduğunu göstermek maksadıyla kullanılır.

Mor Kalp Ne Demek?

Mor her yerde olduğu gibi internette kalp emojisiyle kullanıldığında lüks ve şaşalı hayatı simgeler. Zenginliği temel alan paylaşımların ana emojisini her zaman mor kalp oluşturur.

Kırık Kalp Emojisi Ne Anlama Gelir?

Günümüzde emoji kalplerin anlamları bakımından en çarpıcı olanı kırık kalp emojisidir. Arkadaş, sevgili, eş, aile gibi tüm insan ilişkilerinde yaşanan üzücü bir durum karşısında yaşanan kalp kırıklığını simgeler. Kırık kalp ile yaşanan bir olaya, yapılan bir harekete ne kadar üzüldüğünü anlamtk için kullanılır. kalbinin ne kadar kırıldığını anlatmak içinde kırık kalp emojisi kullanılır.

Bu içeriğe bir tepki nedir?

Benzer Yazılar

1 / 2

Cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir